O tym, że aktywność ruchowa wpływa korzystnie na ogólną kondycję psychofizyczną organizmu, nikogo nie trzeba przekonywać, wszak - „ruch rzeźbi umysł, serce i ciało”.
Mając na uwadze tę „dobroczynność” ruchu, w tym roku szkolnym, realizujmy działania w ramach Dobrej Praktyki - Codzienna aktywność fizyczna w trosce o zdrowie „Małe kroki do dużych zmian”. Cel prowadzonych zajęć to kształtowanie pozytywnych nawyków prozdrowotnych, wspieranie sprawności ruchowej i samodzielności, budowanie radości ze wspólnej aktywności fizycznej, wzmacnianie poczucia bezpieczeństwa. Aktywności ruchowe w poszczególnych oddziałach i grupach wychowawczych prowadzone są każdego dnia, a cyklicznie odbywają się zajęcia ze wszystkim uczniami, pod hasłem „Czas sportowych wyzwań” tematycznie związane z aktualną porą roku, wprowadzające elementy rywalizacji sportowej.
Poniżej relacje z prowadzonych zajęć:








