„Czytanie to jeden z najpiękniejszych sposobów, by uczyć, tłumaczyć i pomagać dziecku zrozumieć świat”. W dniu 24 kwietnia, w naszym ośrodku, odbyło się spotkanie z cyklu „Cała Polska czyta dzieciom” pod hasłem „W krainie wartości”.
Tym razem skupiliśmy się na tym, co w życiu najważniejsze. Czytaliśmy wiersze i opowiadania o takich wartościach, jak: szacunek, życzliwość, pomoc, przyjaźń. Przez wspólną lekturę, zabawy i rozmowy, nasi uczniowie dowiedzieli się:
- Czym jest przyjaźń i jak o nią dbać każdego dnia?
- Dlaczego warto być życzliwym i jak jeden uśmiech może zmienić czyjś dzień?
- Dlaczego pomaganie innym i szacunek, to najważniejsze drogowskazy w życiu?
Dziękujemy wszystkim za wspólną przygodę w świecie literatury, która uczy, bawi i wychowuje.








