29 kwietnia, nasza placówka, wypełniła się kolorem niebieskim – symbolem zrozumienia, akceptacji i wsparcia (w kwietniu bowiem „świecimy” na niebiesko dla autyzmu).
W ramach ogólnopolskiej inicjatywy „Niebieskie Igrzyska” zorganizowaliśmy wyjątkowe zawody sportowe, w których najważniejsze były: wspólnota, zaangażowanie i dobra zabawa. Na uczestników czekały różnorodne konkurencje – od torów przeszkód, przez zadania zręcznościowe, aż po wyzwania ruchowe dostosowane do możliwości każdego zawodnika. Każdy mógł poczuć radość z ruchu, satysfakcję z działania i dumę z własnych osiągnięć. Liczyła się obecność, wysiłek i wzajemne wsparcie. Wszyscy zawodnicy wykazali się ogromnym zaangażowaniem i sportowym duchem, toteż na zakończenie zmagań, wszyscy otrzymali medale, bo na Niebieskich Igrzyskach każdy jest zwycięzcą.








