W dniach 7-13 maja grupa naszych uczniów, wraz z harcerzami WDH NS „Słoneczni Wędrowcy”, uczestniczyła w biwaku „Służba, zdrowie i przygoda nad morzem”. Miejscem „obozowania” było urokliwe Pobierowo na Pomorzu Zachodnim.
W ramach służby przygotowywaliśmy Ośrodek ZHP do sezonu wakacyjnego. Wykonywaliśmy prace porządkowe na terenie ośrodka oraz w domkach, dbając o to, aby miejsce było gotowe na przyjęcie uczestników letnich wyjazdów. Był to czas współpracy, odpowiedzialności i wspólnego działania.
Nie zabrakło także chwil odpoczynku i zwiedzania. Spacerowaliśmy po urokliwym Pobierowie, podziwialiśmy nadmorskie krajobrazy, a wieczorami żegnaliśmy słońce chowające się za linią morza. Każdy dzień przynosił nowe doświadczenia i wiele radości.
Szczególnie ważnym momentem biwaku było niedzielne Przyrzeczenie Harcerskie - bardzo wzruszające wydarzenie, które na długo pozostanie w naszej pamięci. Staliśmy się prawdziwymi harcerzami i dołączyliśmy do Drużyny Nieprzetartego Szlaku, z czego jesteśmy bardzo dumni.
Podczas zwiedzania Pobierowa odwiedziliśmy również papugarnię, gdzie mogliśmy z bliska zobaczyć kolorowe papugi i je nakarmić. Dużo emocji dostarczyła nam także wizyta w Muzeum Iluzji oraz spacer po domku „do góry nogami”, który wywołał mnóstwo śmiechu i dobrej zabawy.
Siedem dni spędzonych nad morzem minęło bardzo szybko. Był to czas pełen wzruszeń, nowych znajomości, wspólnej pracy i codziennych obowiązków, ale przede wszystkim pięknych wspomnień, które zostaną z nami na długo. Mamy nadzieję, że to dopiero początek wspólnych, harcerskich przygód.








